Cześć!
Dziś chciałabym przypomnieć czytelnikom mojego bloga o kilku istotnych rzeczach.
Zapamiętaj, że:
●Kiedy podnosisz wózek nie chwytaj za ciągi ( ciągi- metalowe obręcze wózka). Obrót ciągów podczas przenoszenia wózka zwiększa ryzyko upadku. Bezpiecznie jest złapać za rączki z tyłu oraz rurki z przodu.
●Niebieskie miejsca parkingowe różnią się od innych. Są one szersze. To ma znaczenie, ponieważ osoby niepełnosprawne potrzebują miejsca, by wyjąć wózek z auta i złożyć go w całość. Przestrzeń konieczna jest również do przejścia z siedzenia samochodu na swój pojazd 😀. Znajdują się one również bliźej wejścia do takich miejsc, jak na przykład sklep, urząd, przychodnia, szpital, apteka czy szkoła. Dzięki temu, kiedy pada deszcz, ciągi (metalowe obręcze służące do samodzielnego prowadzenia wózka) mokną dużo mniej. A gdy są mokre uzyskanie kontroli nad wózkiem to nie lada wyzwanie.😀
●Niebieska karta parkingowa jest przypisana do osoby a nie do pojazdu❗
Jeśli więc w danym momencie nie przewozisz swoim samochodem osoby z niepełnosprawnością nie masz prawa korzystać z tej karty❗
●Nie należy podchodzić do osoby na wózku od tyłu - powoduje to zaskoczenie i wywołuje lęk
●Kiedy rozmawiasz z osobą na wózku, kucnij- ułatwi jej to nawiązanie z Tobą kontaktu wzrokowego i pozwoli pozbyć się uczucia, że patrzysz na nią z góry.
●Nie pomagaj osobie z niepełnosprawnością, jeśli mówi, że jest to zbędne. Osoby z ograniczeniami mogą być bardziej samodzielne, niż myślisz.
●Nie mogę jechać na wakacje za środki zgromadzone na subkoncie. Są to fundusze do wykorzystania TYLKO na cele związane z rehabilitacją.
●Wąsy- nazwa małych kółek znajdujących się z tyłu wózka. Stanowią one zabezpieczenie przed upadkiem do tyłu.
●Balans - pozycja wózka, w której jego przednie koła są uniesione do góry.
●Ciągi- metalowe obręcze, które umożliwiają samodzielne prowadzenie wózka
●Poduszka pneumatyczna- poduszka, która zapobiega odleżynom poprzez odpowiednie wypełnienie lub mechanizm pneumatyczny rozkłada punktowy ciężar ciała równomiernie na większą powierzchnię i pozwala na prawidłowy przepływ krwi.
●Ten sam rodzaj niepełnosprawności może przebiegać inaczej. W tabeli poniżej przedstawiłam objawy Mózgowego Porażenia Dziecięcego u dwóch dziewczynek.
Natka
Komentarze
Prześlij komentarz