Cześć!
,,Idziesz na paznokcie? Ty się lepiej córką zajmij"
,,No tak, tatuaże masz a na rehabilitację córki zakładasz zbiórkę. Ty masz źle ustawione priorytety"
,,A jak ona sobie poradzi w życiu? Ty w ogóle z nią jakoś ćwiczysz?"
,, jedziesz z nią na koncert? A czemu nie na turnus rehabilitacyjny?"
Takie komentarze słyszą często moi rodzice i inni opiekunowie osób z niepełnosprawnością. Nie muszę chyba nikomu tłumaczyć, że są one niezbyt stosowne. Domyślam się jednak, że autorzy tych słów nie zawsze mają złe intencje.
Co można zrobić, aby wesprzeć opiekunów osób z niepełnosprawnością?
✅Zapytaj, kiedy i jakiej pomocy potrzebują
✅Przypomnij, że mają prawo do dbania o swoje potrzeby
✅jeśli masz możliwość, zaoferuj, że zaopiekujesz się osobą z niepełnosprawnością na jakiś czas- to sprawi, że jej opiekunowie będą mieli chwilę wytchnienia
✅Powstrzymaj się od oceniania

Komentarze
Prześlij komentarz