Cześć! ,,Idziesz na paznokcie? Ty się lepiej córką zajmij" ,,No tak, tatuaże masz a na rehabilitację córki zakładasz zbiórkę. Ty masz źle ustawione priorytety" ,,A jak ona sobie poradzi w życiu? Ty w ogóle z nią jakoś ćwiczysz?" ,, jedziesz z nią na koncert? A czemu nie na turnus rehabilitacyjny?" Takie komentarze słyszą często moi rodzice i inni opiekunowie osób z niepełnosprawnością. Nie muszę chyba nikomu tłumaczyć, że są one niezbyt stosowne. Domyślam się jednak, że autorzy tych słów nie zawsze mają złe intencje. Co można zrobić, aby wesprzeć opiekunów osób z niepełnosprawnością? ✅Zapytaj, kiedy i jakiej pomocy potrzebują ✅Przypomnij, że mają prawo do dbania o swoje potrzeby ✅jeśli masz możliwość, zaoferuj, że zaopiekujesz się osobą z niepełnosprawnością na jakiś czas- to sprawi, że jej opiekunowie będą mieli chwilę wytchnienia ✅Powstrzymaj się od oceniania Dziękuję za uwagę! Natka
NatkaNaKółkach
Witam w moim świecie. Zapraszam do obserwowania mojego Instagrama natkanakolkach